Який вид палива вибрати для котла

Твердопаливні котли: Чим топити?

Встановивши в будинку твердопаливний котел, перед власником постає питання - а яке паливо буде найефективніший, і на чому зупинити свій вибір. Сучасні котли призначені для будь-якого виду палива, проте не кожне з них має здатність підтримувати високі температури і забезпечувати тривалість горіння.

Дрова, за своїми фізичними властивостями відрізняються від вугілля або торфу, а брикети, створені на їх основі, теж не можна ставити в один ряд. Тому і виникають складнощі, при виборі палива для котла, встановленого в будинку або котеджі.

Дубові дрова

Це один з найпопулярніших видів твердого палива з найкращого тепловіддачею. Якщо заготовлювати це паливо, то слід знати, що колоти їх досить складно. При горінні вони підтримують високу температуру і мають тривалий термін горіння. На відміну від берези або клена, вони добре протоплюють будинок і підтримують в ньому оптимальну температуру. Це найефективніша порода дров, яка затребувана у власників будинків і котеджів.

Який вид палива вибрати для котла

Торф

Як паливо цей викопний ресурс використовується в трьох видах:

  • подрібненому;
  • кусковому;
  • брикетованому.

Самий енергоефективний торф в брикетах, тому найчастіше застосовується в твердопаливних котлах. При технологічній переробці торфу в брикети, його теплота згоряння збільшується і за якісними характеристиками наближається до показників кам'яного вугілля. Це один з дешевих і доступних видів палива, який користується попитом і затребуваністю у жителів приватного сектора.

Який вид палива вибрати для котла

Вугілля

Найвищими характеристиками володіє антрацит, який при мінімальних витратах забезпечує опалення великих приміщень. Після згоряння залишається всього 10% попелу від загальної кількості вугілля, що говорить про високу екологічності та ефективності цього виду палива.

Який вид палива вибрати для котла

Брикети і похідні від основних видів палива

Якщо порівнювати брикети з дуба, сосни або берези з дровами, то це зручне і ефективне паливо, яке не потребує зайвих фізичних зусиль. Брикети, виготовлені за європейськими технологіями «Пені-кей» або «Руф» горять досить довго, їх не треба колоти, після повного згоряння, залишається мінімальна кількість попелу.

Який вид палива вибрати для котла

Теж саме, можна сказати про пеллетах, однак вони підходять не для кожного котла. Щоб використовувати цей опалювальний матеріал, слід мати мінімальну відстань між колосниками. В іншому випадку, вони будуть просто прокидатися в золопріемник, не створюючи належного ефекту.

Який вид палива вибрати, кожен вирішує сам, але всі перераховані вище приклади, ефективні і практичні при створенні теплої, комфортної атмосфери в будинку або котеджі. Якщо вам не важко колоти дрова, то використовуйте їх для опалення. Якщо цей процес тяжкий, то вугілля, торф, брикети і пелети будуть гідною альтернативою.