Як вибрати диван і зробити правильну покупку

Вибір дивана питання досить серйозне, і до нього слід підходити з повною відповідальністю.

На це є вагомі причини, які будуть розглянуті нижче, і нехтувати такими правилами не можна. Зручніше вибирати диван, коли знаєш на що звертати увагу.

Питання про те, як вибрати диван, досить поширене, і багато покупців часто орієнтуються на якийсь один з аспектів, чи то на ціну, чи матеріал, чи то привабливий дизайн. Але їх набагато більше і вони набагато глибше, ніж здається на перший погляд:

  • за зовнішнім виглядом;
  • за розмірами
  • по конструкцією
  • за призначенням
  • за матеріалами
  • за вартістю.

Розглядаючи диван по перерахованим вище критеріям, можна вибрати саме той виріб, про який мріялося і який хотілося б бачити. Хоча, такий параметр, як вартість, можна було поставити на перше місце списку, або середину, але все ж краще почати із його зовнішнього вигляду.

Як вибрати диван і зробити правильну покупку

З чого почати свій вибір

Коли виникає необхідність у покупці нового дивана, в першу чергу слід задатися думкою про його призначення. Якщо для офісу або службового приміщення, то критерії оцінки будуть зовсім іншими, ніж для будинку або дачі. Тому починати пошуки потрібних м'яких меблів слід з його призначення. Визначивши для себе важливість цього моменту, уже будуть розглядатися і параметри, і кольори та інші характеристики виробу. Для офісу світла оббивка не потрібна, а в домашніх умовах вона буде м'якою і затишною. За розмірами і конфігурацією також будуть істотні відмінності, оскільки сильно великий диван в офісі не буде сприятливо позначатися на роботі, а в домашніх умовах дозволить розслабитися і відпочити.

Як вибрати диван і зробити правильну покупку

Отже, розібравшись з основними критеріями, можна приступати до вибору потрібної моделі.

Зовнішній вигляд – важливий фактор відбору

Вибір між острівним, прямим або кутовим диваном, залежить від приміщення, де він буде встановлений, його призначенням, і відповідно, від габаритів кімнати. Визначившись із зовнішнім виглядом, можна переходити до конструкції дивана. Модульна або стаціонарна, кожен покупець вирішує самостійно, оскільки запити у кожного різні.

Як вибрати диван і зробити правильну покупку

Модульні дивани, відрізняються від стаціонарних тим, що покупець сам задає параметри м'яких меблів у відповідності зі своїми запитами. Сюди входить кількість посадочних місць, геометрія дивана, глибина сидінь та інші питання. При покупці стаціонарного виробу, змінити вже нічого не можна.

Визначаючи диван за кількістю посадкових місць, покупець сам визначає, скільки людей на ньому буде розміщено. Якщо два-три, то такий компактний диван прекрасно впишеться у будь-який інтер'єрний дизайн. Якщо для більшої кількості людей, то і розміри приміщення, де диван буде встановлено, повинні бути відповідними його параметрам.

Вибір дивана за призначенням

Диван можна використовувати виключно як для сидіння на ньому, і тільки в рідкісних випадках для сну, так і для постійного використання в якості ліжка. При цьому слід звернути увагу на той момент, що існує значна різниця, коли спить одна дитина, або дві дорослі людини. Тут уже слід звертати увагу на механізми трансформації, які повинні бути міцними і надійними, якщо його часто експлуатувати в розкладеному стані. Диван в кімнаті дитини повинен бути м'яким, тоді як у вітальні гострі кути можуть бути і незахищені.

Колірна гамма оббивки також індивідуальний вибір, оскільки все залежить від місця розміщення дивана. М'які меблі повинні гармоніювати з інтер'єрним дизайном, і ні в якому разі не створювати дискомфорт.

Як вибрати диван і зробити правильну покупку

Сімейний бюджет, виділений на покупку дивана, також у кожного різний, тому підбір за ціною не повинен суперечити описаним вище правилам. Дотримуючись перерахованих вище правил, питання про те, як вибрати диван, вже не буде турбувати покупця, а тільки допоможе у виборі якісного і добротного виробу.