Як очистити підлокітники на м'яких меблях від жиру

Підлокітники на кріслі забруднилися - як їх очистити?

Саме «слабке» місце в м'яких меблях - це підлокітники, які в процесі експлуатації найбільше забруднюються. На них найчастіше кладуть руки, які не завжди чисті, та й від одягу на оббивці залишаються сліди.

Своєчасна чистка освіжить їх зовнішній вигляд, додасть колишню привабливість м'яким і затишним кріслам. І зовсім не обов'язково купувати нові меблі замість старих, так як і ці можна привести в порядок.

Забруднення бувають різні, тому і способи очищення відрізняються один від одного. Найпоширеніше забруднення - це жир. З нього, мабуть, і почнемо.

Як очистити підлокітники на м'яких меблях від жиру

Як вивести з підлокітників жирні плями?

Сьогодні в супермаркетах продаються потужні хімічні засоби, які усувають будь-які забруднення і плями.

Але не завжди вони бувають ефективні, так як:

  • можуть виявитися підробкою та господиня не дочекається бажаного ефекту;
  • мають сильнодіючий склад, в результаті чого підлокітники будуть світліше, ніж решта оббивка;
  • засіб для очищення просто зіпсує колір та тканину.

Але не варто впадати у відчай, тому що є старі, перевірені часом засоби, якими користувалися ще наші прапрабабусі.

Щоб привести підлокітники в порядок, використовуйте суміш з солі, соди та крохмалю. Цей склад треба насипати на підлокітник, і дати можливість реакції вступити в дію. На це буде потрібно якийсь час, тому треба почекати приблизно годину.

Як очистити підлокітники на м'яких меблях від жиру

Суміш вбере в себе жир, і він буде помітний візуально на поверхні складу. Після цього слід його зібрати, і приступити до більш ретельного очищення. Звичайна губка і засіб для миття посуду, будуть добрими помічниками в цьому нелегкому процесі. Використовуючи їх, слід обробити жирове пляма.

Ще 25 хвилин знадобиться для того, щоб засіб ввібрав залишки бруду. Після закінчення цього часу, треба взяти нову губку і змити всі залишки, тим самим розпрощатися з жирними плямами на підлокітнику.

Часу на все піде не більше півтори години, зате питання про придбання нових м'яких меблів, відразу відпаде.

Усунення інших забруднень

Якщо підлокітники були забруднені напоями, соками, компотами, то слід їх просто змочити водою і потерти господарським милом. Чистою губкою змити залишки. Це ефективний спосіб очищення, і допоможе вам привести м'які меблі в порядок.

Як очистити підлокітники на м'яких меблях від жиру

Як бачите, не обов'язково бігти в супермаркет за ефективними засобами, що чистять, оскільки цілком можна обійтися домашніми запасами. Це дозволить трохи заощадити сімейний бюджет, при цьому очистити меблі від плям та жиру.