Вибираємо обідній стіл за формою і розмірами

Якому обіднього столу віддати перевагу

У кожної людини свої критерії підбору обіднього столу, але все-таки існують загальні правила, які ми намагаємося дотримуватися:

  • по формі;
  • за розмірами;
  • по фактурі;
  • скільки персон за ним можна розмістити;
  • площа житлового приміщення.

До того-ж смаки і переваги у всіх індивідуальні, тому вимоги до дизайну абсолютно різні. Та й матеріальне становище і фінансові статки у всіх різні, тому об'єднати критерії підбору досить складно. Тому нижче розглянемо, який стіл може підійти в різних варіантах використання.

Важливо! Обов'язково враховуйте, в якому інтер'єрі буде знаходитися обідній стіл. Якщо він виготовлений з масиву дерева, то його місце в класичному інтер'єрі, або в стилі прованс. Також він займе гідне місце в англійському або французькому дизайні. Якщо обідній стіл виготовлений з сучасних елементів, пластика, скла, металу, то інтер'єри, оформлені в стилі постмодернізма або хай-тек оптимальне вирішення питання.

Прямокутна форма обіднього столу

Класична прямокутна форма завжди зручна і практична. Прямокутний обідній стіл може бути встановлений, як на кухні, так і в їдальні. Все залежить від кількості членів сім'ї або найближчих родичів, які люблять заходити на обід. На урочистих зустрічах або сімейному святі, за ним можна розмістити велику компанію. Але так, щоб кожен з гостей почувався комфортно і вільно, не скутий і не обмежений в своїх рухах.

Сьогодні меблева промисловість виготовляє обідні столи різних розмірів, тому вибір завжди великий. Якщо його використовує сім'я до 4-х чоловік, то 90х90см цілком підходящий варіант. Якщо за прямокутним столом будуть обідати до 6 осіб, то будуть потрібні великі розміри – 150х90см. Для 8 осіб – 200х110 см, для 10 персон – 260х110см, для 12 персон потрібен буде стіл 320х110.

Порада! Можна замовити виготовлення обіднього столу прямокутної форми і великих розмірів, але це вже залежить від габаритів квартири. До того ж слід брати до уваги той фактор, що до столу покладені і стільці, тому проводити розрахунки потрібно досить точно. Стільці висуваються, а тим самим займаючи велику площу.

Квадратний обідній стіл

Другим за популярністю є обідній стіл квадратної форми. Це пояснюється тим, що він може бути встановлений в будь-якій кімнаті, незалежно від її призначення. І ще один фактор, що впливає на вибір це те, що він має незначні розміри (90х90см), і легко переміщується в будь-яке інше місце.

Розкладні моделі прекрасно підходять для квартир з малою площею. Його приховані елементи не займають простір, а використовуються в разі потреби.

Порада! Якщо у вас малогабаритна квартира, то для кухні стіл квадратної форми буде правильним рішенням, і вам немає сенсу підбирати інший, круглий або прямокутний.

Для яких приміщень підходять круглі столи

Існує думка, що якщо у вас стоїть круглий стіл, то ви обов'язково маєте тонкий, вишуканий смак. І це правда, так як не дивлячись на деякі незручності від круглої стільниці, такий стіл володіє певним  шармом. Так як кутів немає, то атмосфера за столом відкрита і доброзичлива.

Порада! Якщо у вас є місце в кутку їдальні або кухні, до того-ж з вікном, то розмістіть круглий стіл саме там. Це візуально збільшить простір приміщення.

Стандартні розміри 110х110см дозволяють пообідати за столом до 4 членів сім'ї. 130х130 – цілком підходить для 6 персон, а 150х150см призначений для 8 осіб. Але тут вже треба орієнтуватися на розміри приміщення, де він буде стояти. Якщо площа їдальні дозволяє, то можна встановити і стіл 170х170см. За такою круглою стільницею розміститься 10 осіб.

Овальні столи

Їх переваги полягають в тому, що на відміну від прямокутного і квадратного, вони без кутів. А це важливо коли в квартирі діти, знижується побутовий травматизм. Так само, як і круглі столи, овальна стільниця досить вимоглива до простору. Особливо, якщо вони довжиною понад 1,5 метра. При виборі такого обіднього столу, слід враховувати скільки людина буде за ним перебувати.

Порада! Перед обідом, треба подивитися, скільки страв можна поставити на нього, а також необхідне місце для столового приладдя. Виходите з розрахунку 0,45см в глибину столу.

Стіл будь-якої форми, за яким розмістяться найближчі люди, створить  неперевершену атмосферу тепла і затишку. Вибирайте найоптимальніший варіант, і відчувайте себе комфортно і затишно.