Вибираємо форму дивана для житлового приміщення

Кінцеві споживачі поділяють всі дивани на два типи – кутові і прямі, і в своїх оцінках вони відштовхуються від візуального сприйняття

Однак виробники м'яких меблів знають, що це не правильне судження, оскільки всі дивани, як прямі, так і кутові, мають свої особливості. Навіть якщо це прямі м'які меблі, то не кожний з цієї категорії виріб, буде витягнутий уздовж стіни, як передбачає споживач.

Щоб вибрати диван правильної форми для житлового приміщення, слід його візуально порівняти з інтер'єром кімнати, і визначити місце, де він буде розташовуватися. Зробити це можна досить просто, зробивши пару знімків кімнати мобільним пристроєм. У цьому випадку перед очима буде передбачуване місце для дивана, що в подальшому набагато спростить варіанти підбору.

Якщо за параметрами житлового приміщення можливий тільки один варіант – прямий, то зосередити свою увагу слід на формі, дизайні, комплектації. Щоб м'які меблі гармонійно вписалася в інтер'єр, старанно вибираємо форму дивана.

 Традиційна форма дивана – пряма

Перше, що кидається в очі, це глибина сидіння. Вона досягається або при створенні (наявності) спеціальної розкладачки, або при її повній відсутності, тобто не передбачена в конструкції. Саме вона утворює місце для сну, тому безпосередньо впливає на глибину м'яких сидінь.

Вибираємо форму дивана для житлового приміщення

Дивани прямої форми, без внутрішньої розкладачки, відрізняються своєю компактністю, як візуальної, так і фактичної. Досить часто можна зустріти в інтер'єрі моделі, підняті над рівнем підлоги, завдяки застосуванню подовжених ніжок. Вони не мають властивості розкладатися, тому для комфортного і затишного сну, дані вироби не зовсім підходять.

Коли влаштовує і пряма форма дивана, і глибина сидінь, то це буде найоптимальніший варіант для вашого житлового приміщення.

Вибір форми кутового дивана

Тут свобода вибору досить широка, оскільки кутові дивани поділяються на компактні (на трьох) і на м'які меблі для просторих житлових площ. Як перший тип диванів, так другий, набувається в зв'язку з їх доцільністю розміщення на вільних площах.

Сидіння Г-подібної форми, або як їх ще прийнято називати компактні дивани, призначені для малих площ житлових приміщень, де є вільний кут. Виступ в такому дивані утворюється за рахунок подовженої кушетки, і природним чином поєднується із загальною конструкцією. Щоб використовувати такий диван в якості місця для сну, то виробник обладнує його механізмом трансформації «дельфін», і при створенні спільного місця, використовуються всі подушки дивана. При нескладній процедурі, досягається спальне місце розміром 140 на 195, або 160 на 210 см.

Вибираємо форму дивана для житлового приміщення

Для великогабаритних кімнат і житлових приміщень часто використовують кутові дивани, але значних розмірів. Це не компактні м'які меблі – повноцінні дивани, мають 3 + 3, 3 + 4 посадочних місць, а в деяких випадках, навіть набагато більше. Ці повноцінні моделі також можуть бути обладнанні надійними системами трансформації, що дозволяє створювати повноцінне спальне місце.

Оригінальний інтер'єр – острівні дивани

Острівні дивани, це, як правило, звичайні дивани, які завдяки наявності вільної площі, можуть бути встановлені в центрі кімнати. Їх основне призначення – це комфортний відпочинок, але не місце для сну. Як правило, це дивани без вбудованого спального місця, оскільки вони, як уже зазначалося, не розраховані для сну. Для острівних диванів існує багато ознак, які завжди допоможуть їх відрізнити від традиційних м'яких меблів:

  • мають декоративну спинку;
  • відсутня тильна сторона;
  • за розмірами більше традиційного.
    Вибираємо форму дивана для житлового приміщення

Це далеко не всі характеристики острівних диванів, оскільки кожна модель має свої індивідуальні особливості. Коли вибираємо форму дивана, то враховуємо всі дрібниці і особливості, оскільки від цього буде залежати закінчений вигляд інтер'єру. Якщо це буде доречно і площа дозволяє, то можна зупинити свій вибір на острівному дивані, який і буде розташовуватися по центру кімнати.