Вибір стилю для спальні

В якому дизайнерському стилі зробити спальню?

Стиль інтер'єру спальні підлягає обговоренню, і на основі прийнятого компромісу, розробляється проект. Його обговорення дозволяє зняти гострі питання, домогтися узгодженого рішення, навіть в рамках однієї сім'ї.

Особливе становище в будинку займає спальня, оскільки вона зобов'язана забезпечити комфортний відпочинок та затишок членам родини. Після напруженого дня, господарі квартири повинні мати можливість розслабитися, відволіктися від проблем, отримати позитивну енергію і заряд бадьорості. Тому підбір стилю та проектування дизайну для цієї кімнати особливо важливо.

Маленька кімната

Тут буде використаний традиційний набір інструментів, які візуально розширюють простір:

  • ніжного кольору стіни, ближче до кремових або пастельних тонів;
  • світлі стелі з діодними світильниками по периметру;
  • велике дзеркало.

Такими способами користуються всі дизайнери, коли стикаються з проблемою малого простору. Як декор на стінах можна використовувати фігурні бра або картини.

При складанні проекту слід враховувати планування кімнати - дверний проріз та вікна, на яку сторону виходять. Оскільки в тренді залишається текстиль, то штори з натуральних, щільних матеріалів, в цій кімнаті не завадять.

Вибір стилю для спальні

Занадто маленьке приміщення значно обмежує можливості, тому відразу слід відмовитися від громіздких меблів. Замість неї використовувати полегшені елементи і конструкції, такі як комод, трюмо, навісні полички. Замість традиційних торшерів - настінні бра, замість крісел - м'які пуфи.

Класичний стиль - не для маленької спальні, а ось аскетичний японський цілком підійде.

Велика площа

Крайнощі, занадто маленька або сильно велика, теж не зовсім хороші. Коли багато вільного простору, то його треба чимось наповнювати. Ось для таких приміщень, підійде класичний стиль, з усіма його окремими елементами. Масивна люстра, велика кількість меблів, тумба під ТВ і сам телевізор - це далеко не повний перелік можливостей, які є у великих приміщеннях для спальні.

Вибір стилю для спальні

Підбір кольорів

Червоний - обов'язково підніме настрій, віджене печаль і втому, але в іншій кімнаті, тільки не в спальні. Для місця сну та відпочинку підійдуть спокійні, врівноважені тони, пастельні, бежеві, світло-бузкові або пісочний.

Вибір стилю для спальні

Рожеві відтінки підійдуть для дівочої спальні, та й взагалі, кімнати, де живуть діти і підлітки, які не повинні мати похмурих відтінків.

Позитив повинен бути присутнім у всьому, в кожній деталі інтер'єру, елементах меблів і декоративних прикрасах. Входячи до спальні, у людини повинен підніматися настрій, виникати бажання розслабитися і відпочити, на час забутися від злободенних проблем та питань.