Купуючи диван, слід попередньо визначитися, в яких цілях в основному він буде використовуватися.

Це потрібно в першу чергу тому, щоб ви могли вибрати правильну модель в тому випадку, якщо збираєтеся на ньому кожен день спати. Справа в тому, що не всі моделі в однаковій мірі відповідають використанню саме в таких цілях. А тому нормальний і повноцінний сон вам може бути гарантований далеко не завжди.

Розмір – чинник важливий

Перш ніж купувати диван для сну, необхідно визначитися з його розміром, оскільки саме достатні габарити його забезпечать вам надалі комфортний і спокійний сон. У тому випадку, якщо спати ви плануєте один, то цілком достатньо буде ширини рівної 1,2 м. У тому випадку, коли спати будуть дві людини, то краще обрати диван для сну з мінімальною шириною в 1,4 м.

Вибір дивану для сну

Секрети видів трансформації

Визначившись з розміром, тепер необхідно вибрати правильний варіант трансформації майбутнього м'якого ложе. Як відомо, практично кожен диван для сну оснащений механізмом певного типу, що забезпечує трансформацію або іншими словами – його розкладання.

На сьогоднішній день існують наступні групи таких механізмів:

  • розкладаються;
  • висуваються;
  • розгортаються.

Перша група – це типи диванів, так звані «книжка», а також «клік-клак». Вони мають, як свої плюси, так і мінуси. До позитивних якостей можна віднести відносно невисоку вартість, а також наявність містких ящиків, куди можна вільно помістити всі постільні приналежності. Недоліком є ​​досить важка конструкція самого механізму. Крім того, при розкладанні між двох половинок вироба (підстава і спинка) утворюється якась улоговинка, що створює деяку незручність під час сну. Щоб нормально відпочити завжди потрібен додатковий матрац або інше пристосування.

Вибір дивану для сну

До другої групи належать вироби типу «дельфін», «євро-книга» та так звані «викатні». Диван для сну з такої групи, як правило, легко складається і без зайвих зусиль розкладається. Всі вони є досить зручними під час комфортного повсякденного сну, хоча стики на з'єднаннях все ж трохи відчуваються.

Диван для сну з третьої групи – це вироби, що відрізняються особливим комфортом, а тому і достатньою дорожнечею. В розкладеному вигляді на їх поверхні не спостерігається ніяких складок або будь-яких інших нерівностей. Укладається матрац досить високий і дуже зручний. Один недолік таких меблів полягає в тому, що найчастіше вони не мають ящика для білизни. У кращому випадку він є, але зовсім невеликий за розмірами. Але загалом представники цієї групи є найбільш зручними і придатними до повсякденного комфортного сну.

Конструкційні особливості

Крім вище перерахованих особливостей, на які слід в першу чергу звертати увагу, вибираючи і купуючи диван для сну, існує і ряд інших конструкційних особливостей, від яких також часто залежить комфорт і зручність повсякденного відпочинку.

Перш за все, це наповнювач. Як правило, багато виробників в якості наповнювача використовують поролон і нерідко, прагнучи досягти сумнівної економії, а також істотного зниження вартості виробу, використовують матеріал досить низької якості. Як результат, протягом нетривалого часу експлуатації такий диван для сну просідає і поверхня його до неподобства деформується.

Іноді в якості наповнювального матеріалу використовують пружинний блок. Такий матрац, усередині якого встановлені пружини, називають «Боннель». Крім того, зустрічаються і ортопедичні матраци. Безсумнівно, матрац з пружинним блоком є ​​найбільш зручним, на якому можна спати кожен день, хоча і коштує трохи дорожче.

Вибір дивану для сну

Не менш важливим елементом є і основа під матрац. Як правило це основа ортопедичного типу, при виготовленні якого використовують еластичні і досить міцні породи деревини. Але таку основу мають далеко не всі вироби.

У зв'язку з тим, що диван для сну планується використовувати кожен день, його оббивка повинна відрізнятися особливою міцністю. Тому при виборі, завжди слід звертати увагу на якість оббивної тканини. Сьогодні найбільшим попитом користуються такі меблеві тканини, як майкровелюр, всі види флоков, а також тканини, які мають тефлонове просочення. Покупцеві залишається тільки вибрати колір такої тканини та їх компонування, які будуть найкраще відповідати власним смакам і заданому інтер'єру приміщення спальні.