Стиль модерн (від фр. «новітній») сформувався в кінці XIX століття і в різних куточках світу існує під різними назвами.

Французьке прочитання іменується «арт-нуво», італійське – «Ліберті», німецьке – «югендстиль», а в Штатах він відомий як «тіффані». Цей декоративний і повний фантазії інтер'єр, який прагне втілити красу природи, підійде творчим людям і любителям класики, яких не зупинять досить висока вартість і складність його відтворення.

Стиль модерн

Особливо добре модерн підійде для приміщень, в яких не буде зайвих перегородок. У цьому стилі вітаються плавні лінії: арки, гвинтові сходи, округлі отвори і хвилеподібні вигини. Цінується тут і асиметрія. Стіни фарбують або обклеюють шпалерами зі спокійним рослинним принтом. В якості прикраси можна використовувати візерункові панелі. Стеля і стіни можуть бути одного відтінку білого або у пастельній гамі. Якщо дозволяє висота стель, їх можна зробити багаторівневими або декорувати орнаментами з ліпнини, вітражами. Модерн вимагає якісних дорогих матеріалів. Підлога обробляється керамічною плиткою, дерев'яними дошками або паркетом. Використовувати в якості покриття лінолеум тут не вийде – всі складові інтер'єру повинні сприяти створенню по-справжньому шикарної обстановки.

Стиль модерн

Основу кольорової палітри складають пастельні і природні тони: відтінки бежевого і коричневого, болотна зелень, сірий, фіолетовий, блакитний, білий, а також кольору благородних металів.

Для виробів з текстилю найчастіше використовують важкі натуральні тканини: шовк, атлас, оксамит. Для штор підбирається однотонний матеріал або тканина з неяскравим квітковим малюнком, що гармоніює з меблевою оббивкою. Штори теж можуть бути асиметричними. На диванах розкладають ошатні подушки.

Стиль модерн

Масивна, але разом з тим витончена мебель виконується з цінних порід дерева. Як і все в цьому інтер'єрі, вона має плавні, обтічні форми, вигнуті ніжки. Для прикраси застосовується різьблення, інкрустація перламутром, ефектна металева фурнітура. Для оббивки диванів і крісел підбирають однотонну тканину з красивим візерунком. Дверцята шаф виконуються з кольорового або матового скла. Вітражі із зображеннями квітів, метеликів, бабок або романтичних жіночих образів по праву вважаються відмінною рисою стилю. Популярністю користується і підступне залізо. Вироби з нього, незважаючи на свою реальну вагу, створюють ефект легкості. Одного такого предмета буде цілком достатньо.

Освітлення повинне бути приглушеним. Люстри підбирають великі, з металевими або кованими елементами. І основна люстра, та інші світильники можуть бути зроблені з кольорового скла або мати плафони у вигляді квітів.

Стиль модерн

Інтер'єр сам по собі досить декоративний, тому з прикрасами потрібно не перестаратися. Крім різнокольорових ламп відповідним доповненням стануть статуетки химерних форм, вази із зображеннями дивовижних рослин або птахів, а також картини або панно.