Шпалери для вітальні: складнощі вибору

Як підібрати оптимальний варіант шпалер для вітальні

Підбір шпалер завжди відбувається за трьома основними параметрами:

 • матеріал виготовлення;
 • малюнок;
 • кольорова гама.

Кожен з цих критеріїв має істотне значення, особливо для такого приміщення як передпокій, візитної картки квартири.

Забудовнику не виділяють багато місця під це функціональне приміщення, тому, як правило, в більшості випадків передпокій має незначні розміри.

Перед власником житлового приміщення стоїть першочергове завдання – зробити передпокій просторіше, красивіше, привабливіше. Перше, що кидається в очі візитерам і гостям, це дизайн вітальні, з вигляду якої складається враження про всю квартиру, смаки та вподобання господарів.

Тому шпалери в передпокої повинні виглядати ефектно і вражаюче, щоб не було приводів для критики.

Вибір шпалер

Шпалери – найпоширеніший тип оздоблювальних матеріалів, який користується попитом і затребуваністю у кінцевих споживачів. З часом змінюються технології виготовлення, застосовуються нові матеріали, створюється дизайн, що відповідає модним тенденціям. Найпоширенішими видами шпалер є:

 • миються (з вологостійким покриттям);
 • вінілові з різною фактурою і кольоровою гамою;
 • рідкі – особливий вид оздоблювального матеріалу, з яким працювати можуть професіонали.

У кожних з них своє призначення, експлуатаційні параметри, якісні характеристики і функціональні завдання. Тому вибір повинен бути обгрунтованим, а самі шпалери, зносостійкими та практичними.

При візуальному виборі по картинках і малюнках, вони можуть мати деякі розбіжності, як у візерунках, так і в тонах. Тому остаточний варіант повинен бути переглянутий в реальній візуалізації.

Кожен власник самостійно визначає, який вид шпалер підійде в його передпокій, грунтуючись на своїх смаках і перевагах. Готових рекомендацій в цьому питанні немає, проте є кілька практичних рекомендацій, що дозволяють зробити передпокій візуально привабливим і гарним.

Кольорова гамма і вертикальні смуги

 • Світлі, м'які тони і пастельні відтінки – це ідеальний варіант для таких приміщень, особливо якщо вони незначних відтінків.
 • Також ефективно виглядатимуть шпалери з вертикальними смугами, які розширюють і збільшують простір. Горизонтальні лінії припустимі лише в тих випадках, коли розміри вітальні перевищують стандартні параметри.
 • Декоративні панелі можна застосовувати в одному кольоровому поєднанні з шпалерами, або з трохи вираженим контрастом.
 • Абстрактні візерунки на шпалерах припадуть до душі, як членам сім'ї, так і гостям. Вони допоможуть створити унікальний авторський дизайн, поглиблять і розширять простір.
 • Імітація під фактуру натуральних матеріалів – каменю, дерева, мармуру або шкіри, охарактеризує вас як знавця сучасних напрямків в дизайні і людини з бездоганним смаком.

Скориставшись цими практичними рекомендаціями, ви зможете створити свій авторський і неповторний дизайн вітальні.