Шматочок природи на лоджії

Не секрет, що кожен міський житель відчуває тугу за природою. Звичайно, можна вибратися за місто, або провести свою відпустку на морі, у лісі, в горах.

Але це тільки раз на рік. Чому б не запросити природу в свій будинок, щоб насолоджуватися нею кожен день?

Майже кожен типовий міський будинок має балкони і лоджії. Зазвичай їх використовують, як місце для зберігання старих речей і сушарки для білизни. Ця стаття допоможе вам перетворити додаткову площу в оранжерею або зелений оазис, який буде радувати вас цілий рік. Адже рослини благотворно впливають на здоров'я людини, позбавляють від втоми і стресу.

З чого почати втілення в життя своєї мрії? Звичайно, в першу чергу прибрати всі зайві речі і конструкції. Необхідно утеплити лоджію. Але ця тема для окремої статті. Тут йтиметься про те, як зробити оранжерею на вже утепленій додатковій площі, і перетворити це порожнє приміщення в продовження вашої квартири. Після видалення всього зайвого необхідно виключити можливість протягів і заливання водою вашої лоджії. Якщо ви хочете, щоб рослини цвіли і взимку, обов'язково утепліть приміщення. Для цього існує багато різних матеріалів. Якщо ви будете займатися оранжереєю тільки в теплу пору року, потрібно просто забезпечити доступ світла для рослин. Якщо на лоджію надходить мало сонячного світла, забезпечте захист від прямих сонячних променів, якщо ваші вікна розташовані на південній стороні будинку. Зазвичай для цього достатньо поліетиленового екрану, або матерчатого тенту.

Шматочок природи на лоджії

Для того щоб рослини не замерзали в холодну пору року, необхідно подбати про обігрів вашої лоджії. Для цього можна поставити уздовж віконної стіни радіатор, або покласти підлогу з підігрівом. У даному випадку кожен вирішує, що для нього зручніше.

Наступний крок, це підлогове покриття. Обов'язково потрібно зробити підлогу, яка не буде руйнуватися від попадання на неї води. Найкраще для цього підходить керамічна плитка.

Шматочок природи на лоджії

Оздоблення стін залежить від вашої фантазії. Якщо ви хочете, щоб ваша оранжерея нагадувала таємничий морський грот, стіни можна викласти фактурним каменем. Панелі під дерево подарують відчуття близькості до сільського колориту. У цьому питанні не існує межі кількості ідей.

Як правильно розставити рослини, щоб вони відчували себе комфортно і не заважали один одному?

Зазвичай, це композиція з двох-трьох високих рослин, і розташованих навколо безлічі більш дрібних. Намагайтеся, щоб ваша оранжерея не перекривала доступ світла в кімнату. Більш високі рослини можна розташувати на підлозі. Поруч оформити місце для відпочинку. Найкраще для цього підійде шезлонг або дачні пластикові меблі, так як вона дуже зручна в експлуатації і не боїться вологи. На підвіконня найзручніше ставити невисокі красиво квітучі рослини. Кучеряві квіти будуть чудово виглядати на стінах в підвісних вазонах.

Шматочок природи на лоджії

Любов до природи, прагнення зробити своє життя більш красивим, вмілі руки і безмежна фантазія дозволять вам виконати багато ваших бажань і мрій.