Що робити, якщо вітальня всього 13 кв.м.

Як за допомогою дизайну збільшити маленьку вітальню

Маленька вітальня - це не недолік, а навпаки, плацдарм для креативного творчості. Зробити з маленького, незатишного приміщення стильну та світлу кімнату, здатний далеко не кожен фахівець. Але можна самостійно моделювати різні варіанти обробки та інтер'єрного дизайну, причому, може вийти навіть набагато краще, ніж у професіоналів. Все залежить від бажання, ну і трохи розширеної уяви.

Але не поспішайте братися за створення інтер'єрного дизайну самостійно, оскільки це потребує чимало часу та зусиль. При вітальні в 13 кв.м. доведеться продумувати і прораховувати кожну деталь, від вікон і стін до стелі та підлоги.

Якщо ви готові докласти всіх зусиль для власного затишку і комфорту, то тоді можна приступати.

Який з варіантів вибрати

Є три шляхи вирішення цього питання:

  • поєднати передпокій з кухнею;
    Що робити, якщо вітальня всього 13 кв.м.
  • зробити те ж саме, тільки з балконом;
  • залишити планування таким, як було, а розширити за рахунок дизайну.
    Що робити, якщо вітальня всього 13 кв.м.

Перші два варіанти проходять за рахунок знесення стін, між вітальнею-кухнею та вітальнею-балконом. У новобудовах це можна зробити ще на стадії будівельного ремонту. Але в старих будинках, перші два рішення не завжди здійсненні з технічної точки зору, хоча представляють певний інтерес. А ось третій, коли планування залишається колишнім, більш застосовний до квартир в старих будівлях.

Підбір кольорів, тіней та світла

Щоб вітальня не виглядала гнітюче, а здавалося просторій, то не слід поєднувати безліч відтінків в одній маленькій кімнаті. Щоб не вносити хаос у створений інтер'єр, треба розмістити побільше кімнатний рослин і залишити мінімум меблів. Чим хороші квіти в горщиках, так це тим, що їх можна розмістити на висоті. Кучеряві ліани швидко розростаються і можуть закривати певні зони і ділянки стіни. Створений еко-стиль виглядає натурально, свіжо і красиво.

Що робити, якщо вітальня всього 13 кв.м.

Зонування і освітлення

За допомогою підсвічування можна розділити тринадцяти метрову вітальню на окремі зони - місце для відпочинку (диван, крісло, журнальний столик або пуф), та інша зона в еко-стилі. Або на місце, де встановлено велике дзеркало. Саме дзеркало - важливий елемент декору, який візуально збільшує простір шляхом відображення.

Комбінування

Оригінальним способом створення інтер'єрного дизайну в маленькій вітальні, буде чергування різних зон. На 13 кв.м. вміститься - диван або кушетка в нижній частині. Картина або кімнатні рослини в верхній частині. Яскраві, самобутні елементи декору - на полицях. Різні вишиті подушечки, макраме та інші оригінальні речі, можна розміщувати як на полицях, так і на самій канапі або кріслі.

Як бачите, без спеціального ремонту з переплануванням та іншими технічними складнощами, можна прекрасно обійтися, якщо вибрати правильний напрямок. Любіть дивитися телевізор - в чому проблема? На стіні навпроти дивану він буде навіть дуже непогано озирнутися, а все інше вільне місце залиште під екологію!

Що робити, якщо вітальня всього 13 кв.м.