Самостійна заміна розетки

При проведенні такої операції, як заміна розетки, немає нічого складного

Достатньо лише заздалегідь відключити електроживлення в квартирі і бути впевненим в своїх силах.

Що знадобиться:

 1. Розетка
 2. Викрутка з хрестоподібним шліцом
 3. Викрутка з плоским шліцом
 4. Плоскогубці
 5. Кусачки
 6. Ніж
 7. Молоток і зубило (може стати в нагоді, але швидше за все, обійдеться без них)

Взявши всі інструменти, можна приступати до роботи.

 1. Демонтаж старої розетки. Перед початком робіт, необхідно обов'язково відключить в квартирі електроживлення! Тільки після цього можна виконувати будь-які ремонтні операції з розетками. Для демонтажу старої розетки, потрібно відкрутити пару гвинтів і зняти захисну кришку. Зразу ж за цією кришкою буде механізм розетки, який фіксується в підрозетники за допомогою розпірних лапок, а ті, в свою чергу, кріпляться двома гвинтами зліва і справа.
  Самостійна заміна розетки

Вгорі і внизу механізму розташовуються контактні гвинти напруги, які кріплять електричні дроти. Перш ніж відкручувати гвинти і знімати дроти, краще ще раз перестрахуватися і перевірити напругу в розетці за допомогою «покажчика напруги». Якщо ви не маєте вдома такого приладу, то можна попросити у сусідів. У кого-небудь він обов'язково буде. Після перевірки напруги потрібно обкрутити гвинти розпірних лапок і витягнути механізм розетки назовні. Потім потрібно відкрутити гвинти, що кріплять контактні дроти, після чого можна вважати, що стара розетка демонтована.

Самостійна заміна розетки

 1. Підготовка нової розетки. Сучасні розетки трохи відрізняються від старих за своєю конструкцією. Захисну функцію в них виконує тільки внутрішня металева частина рамки. Зовнішня призначена, здебільшого, для краси. Спочатку потрібно розібрати нову розетку. Тобто, відкрутити центральну частину і зняти зовнішню рамку. Ви побачите все той же механізм розетки, який має два кріпильні гвинтика, і два гвинти для контактних проводів.
 2. Підключення проводів і установка розетки. Ось і настав час встановлювати нову розетку на її місце. Для початку необхідно підготувати провід для нової розетки, попередньо зачистивши необхідну довжину за допомогою кусачок і ножа (зазвичай потрібно близько семи міліметрів голого проводу). Потім потрібно вставити підготовлений провід в потрібний отвір і затягнути контактним гвинтом. Обов'язково потрібно перевірити, як провід встав в контакт. Для цього треба небагато посмикати його взад та вперед. Якщо нічого не сталося – ви все зробили правильно. Варто пам'ятати, що погано закріплений провід може привести до передчасного псування розетки. Далі потрібно всього лише підключити другий контакт, встановити механізм в підрозетник (не забути про розпірні лапки) і встановити зовнішню рамку. Нова розетка готова!
  Самостійна заміна розетки