Правильне утеплення балкону

Утеплення балкона – завдання, що дозволяє помітно скоротити витрати по оплаті послуг, призначеної для постачальників теплової енергії

Крім цього, теплий балкон, і, як наслідок, інші приміщення в квартирі дозволяють зробити проживання більш комфортним в холодну пору року.

Як може здатися на перший погляд, утеплення балкона – це досить складне і клопітке заняття. Але це не так, все набагато простіше, крім цього, при наявності необхідних інструментів і навичок цілком можливо обійтися своїми руками, не викликаючи для цього майстра.

З чого потрібно починати

У більшості випадків балкони служать як комори, в яку звалюється непотріб і залишається там на довгі роки. Але, як випливає з статистики, річ, яка не використовується протягом півроку, вже ніколи не буде використовуватися, тому від неї можна сміливо позбуватися. Позбувшись від непотрібних речей потрібно підготувати поверхню до ремонтних робіт, тобто очистити її від бруду і пилу.

Правильне утеплення балкону

Нові склопакети

Останнім часом все більший акцент робиться на установку алюмінієвих склопакетів, які мають високу міцність і довговічність. Найбільша перевага віддається двокамерним склопакетам, які не тільки ефективно зберігають тепло в приміщенні, а й захищають його від попадання шуму ззовні. Однак вибирати варто виходячи з того, наскільки міцною конструкцією володіє сам балкон. Місця кріплення рам зі стіною обробляють монтажною піною або пінопластом. Таким чином, закриваються всі щілини між рамою і стіною.

Правильне утеплення балкону

Утеплення стін, підлоги і стелі

Гідроізоляція грає важливу роль у питаннях утеплення балкона. Таким чином, можна не тільки захистити приміщення від холоду, але і зробити цей захист більш довговічним.

  • Підлога. Перед тим як утеплювати підлогу, на неї потрібно розстелити шар руберойду. Як утеплювач можна використовувати пенетрон або рідку гуму. Утеплювач кріпиться скотчем, потім на нього потрібно вкласти армовану сітку і залити все це полімерним бетоном.
  • Для утеплення балконних стін можна використовувати пінопласт і піноплекс. При цьому піноплекс міцніший і вологостійкіший, в зв'язку з чим, застосовувати його можна не тільки з внутрішньої частини приміщення, але і ззовні, в тому випадку, якщо площа балкона недостатньо велика. Утеплювач кріпиться за допомогою спеціального клею або дюбелями. Як гідро і пароізоляції можна використовувати плівку з алюмінієвою фольгою або мембранну плівку. Для того щоб закріпити результат, на утеплювач потрібно прикріпити вологостійкий картон.
  • При утепленні стелі так само, як і у випадку зі стінами, можна застосовувати пеноплекс або пінопласт, але для того щоб закріпити утеплювач на стелі, найдоцільніше використовувати клей. Завершується утеплення стелі прикріпленням до нього картону, стійкого до вологи.
    Правильне утеплення балкону

Після того як балкон повністю утеплений, можна приступати до завершальної фази, тобто до виконання оздоблювальних робіт. В якості підлогового покриття можна застосувати кахель або ламінат. Стелю можна побілити або пофарбувати, а стіни обклеїти шпалерами, при цьому бажано використовувати світлі тони.