Плитка для сходових маршів

Особливості кладки плитки для сходових маршів

Сходи і сходинки виготовляються з бетону, який не має презентабельного зовнішнього вигляду. Щоб поліпшити дизайн маршових прольотів, використовують спеціальні облицювальні матеріали:

  • керамічну плитку
  • клінкер;
  • керамограніт.

Ці матеріали використовуються завдяки їх універсальним властивостям, високої міцності і зносостійкості. При правильному укладанні, виходить оригінальний зовнішній вигляд маршового прольоту, що володіє всіма необхідними якісними характеристиками.

Але не тільки міцністю або довгостроковістю повинні володіти керамічні плитка або клінкер, крім цього вони повинні відповідати ряду позитивних характеристик і експлуатаційних параметрів. Оскільки укладання плитки для сходів в основному виробляється з зовнішньої сторони будинку, то вона повинна не ковзати, відштовхувати вологу, бути міцною і надійною.

Плитка для сходових маршів

Процес виготовлення керамічної плитки для сходів

Технологія виготовлення якісних і надійних матеріалів передається з покоління в покоління, а сама керамічна плитка створюється з глини і води. Природно, що прогрес не стоїть на місці, постійно рухається вперед і розвивається, тому в складі деяких видів виробів, можуть бути присутніми додаткові компоненти. Це тільки збільшує їх міцність, надає привабливого зовнішнього, дозволяє продовжити експлуатаційний період.

Плитка для сходових маршів

Для кожного виду плитки встановлені свої показники, які повинні маркуватися згідно з міжнародним коефіцієнтом PEI. Оскільки інтенсивність руху по східцях досить висока, то при правильному виборі слід брати вироби, що відповідають класу PEI IV-V, тобто, зі значною міцністю.

При укладанні плитки на сходинки з зовнішнього боку, слід враховувати, що перебуваючи в агресивному природному середовищу, вона постійно піддається впливу негативних факторів. Тому захисне покриття ступенів повинно не тільки не ковзати, але і бути міцним, щоб вода не могла проникнути в структуру та зробити в ній значні пошкодження.

Як зробити дизайн ступенів досконалим

Існує безліч дизайнерських проектів і професійних рішень, спрямованих на створення унікального авторського рішення в нестандартних ситуаціях:

  • щоб приховати природні ландшафтні диспропорції, поєднуючи базові та фасонні елементи;
  • комбінувати кольори, домагаючись найоптимальнішого варіанта;
  • при доповненні усієї конструкції декоративними елементами.
    Плитка для сходових маршів

При вирішенні таких питань, буде потрібна допомога фахівців, тому краще заздалегідь отримати професійну консультацію, а потім вже приступати до укладання керамічної плитки-ступенів. Наступаючий 2019 року принесе багато нових, оригінальних дизайнерських рішень, але використання керамічної плитки на різних поверхнях, залишиться незмінним.