Моя улюблена маленька, але затишна ванна

Як самому вибрати дизайн і облаштувати ванну за допомогою плитки

Як зазвичай обмежені метри не дозволяють розмахнутися фантазії та створити справжній шедевр. Але ось функціональну, затишну, привабливу зробити досить просто, варто лише правильно вибрати облицювальні матеріали. Як це зробити? Можна звернутися до професійних дизайнерів, які в форматі 3D створять оригінальний проект ванної кімнати. А можна самому спробувати себе в цій ролі, правда, доведеться почитати спеціальну літературу. Але кінцевий результат цього вартий, оскільки пошук оптимальних рішень і варіантів, дуже захоплююче заняття. Отже, з чого почати? Природно з плитки!

Яку плитку вибрати для ванної кімнати

Приміщення маленьке, розвернутися в ньому досить складно, тому до вибору плитки слід підійти з особливою ретельністю. Правила дизайну свідчать: «Світлі тони в маленьких кімнатах візуально розширюють простір». Напрямок вибрано, залишається тільки доглянути найоптимальніший варіант. За розмірами вона не повинна бути маленькою, а значить велика, світла плитка, найкращий варіант.

Необов'язково використовувати виключно білий колір - є безліч інших відтінків, які дозволять здійснити свій проект. Малюнки не повинні бути занадто яскравими і помітними, а мозаїку краще все використовувати на підлозі.

Кращим варіантом буде вибір на користь світло відбиваючої плитки, оскільки за рахунок свого блиску, вона реально збільшує маленьке приміщення. До цього проекту буде потрібно ще глянцеві стелі і правильне освітлення.

ПОРАДА! Уникайте контрастних кольорів і малюнків. Наприклад, чорно-біла шахматка, не кращий варіант для маленької ванни. Хочете додати трохи різноманітності, використовуйте для цього аксесуари.

Декор вертикального і горизонтального напрямків

Залежно від планування кімнати, можна використовувати вертикальний або горизонтальний декор. Шафи, кошики, відра для маленьких кімнат недоречні - вони будуть захаращувати простір. А ось оптимальний варіант при горизонтальному або вертикальному принте, це навісні полки. Для вас головне, це правильно вибрати напрямок і розміщення плитки, тому, попередньо змоделюймо її розташування.

Прямокутники завжди створюють ілюзію збільшення площі. Це цілком підходить для ванних кімнат. Використовуйте при обробці кімнати великі прямокутні плитки, які будуть найоптимальнішим варіантом.

Запам'ятайте головне правило, - якого виробництва плитка не була б, для маленької ванни вона не повинна бути темною. Використовуйте блакитний або бірюзовий, бежевий або пісочний. Головне не насичувати яскравими кольорами. Ну і всюди дотримуйтеся гармонії, при виборі облицювальних матеріалів. Інакше може трапитися так, що гроші, витрачені на покупку плитки, будуть пущені на «вітер». А самі декори виявляться незатребуваними і зайвими.