7 практичних порад з облаштування маленької кухні

7 практичних порад з облаштування маленької кухні

Невелика за розмірами кухня – це завжди проблема для домогосподарок і членів сім'ї. В ній складно зібратися всім разом, пообідати або попити чаю. А тим більше поспілкуватися з сусідами в тихому, затишному місці. Але не варто впадати у відчай – є багато практичних варіантів, що дозволяють з маленької кухні створити стильне, затишне приміщення.

Порада. Задіяти максимум корисної площі

У маленьких кухнях зберігання кухонного посуду, столового приладдя, іншого кухонного начиння – одвічна проблема. Щоб раз і назавжди вирішити це питання, треба встановити стелажі або полки під стелю, на яких зручно розміститься все необхідне.

Рекомендація. Візуальне збільшення простору за допомогою світлих тонів.

У інтер'єрному дизайні слід використовувати світлі кольори, так як вони візуально збільшують простір. Темні тони можуть використовуватися для акцентів. Головне посилання поради – максимум світлого кольору!

Практичний досвід. Використовувати кухонні меблі для додаткових функцій.

Якщо в кухонних меблях передбачені довгі ручки, то їх можна використовувати в якості додаткових вішалок. Рушники, серветки, прихватки затишно розмістяться на меблевій фурнітурі.

Ще одна практична порада. Вертикальні дверцята на фасаді меблів.

Замовляючи меблі у виробника, акцентуйте увагу на тому, щоб дверцята на навісних шафках відкривалися вгору. Такі механізми коштують трохи дорожче, ніж звичайні петлі, однак вони дозволяють зберегти простір вільним.

Ще одна рекомендація. Висувні ящики vs розсувні двері.

Щоб зберегти корисний простір і мінімізувати захаращенність, замовляти кухонні меблі слід з висувними ящиками, а не відкривними дверцями.

Побажання. Невелика раковина.

Для маленьких кухонь підходять раковини середніх і великих розмірів, а міф про те, що маленьке миття буде зручним і практичним, не заслуговує на увагу. Практичність і функціональність місця для приготування їжі, не повинні відрізнятися від кухонь великих розмірів. Маленька раковина не вміщає багато посуду, і її велику частину доводиться залишати на стільниці, а це «краде» корисну площу.

І ще одна, остання рекомендація – кухня без дверей.

Навіщо потрібні двері на кухню? Відповідь очевидна – щоб неприємні запахи не поширювалися в інші кімнати. Але якщо на кухні встановлена потужна витяжка, що створює ефективну вентиляцію, то навіщо потрібні двері? Правильно, вони виявляються зайвими і непотрібними, тільки займають вільний простір. Позбувшись від дверей, можна відразу отримати багато корисної вільної площі, що створить  зручність при знаходженні на кухні.